esmaspäev, 22. aprill 2013
Uus väljakutse
Õppeaasta võiks koolis lõpetada enda jaoks huvipakkuva ja ideid loova ainega. Hakkan õpetama joonestamist ja seda mitte paberil vaid arvutis. Teen koostööd Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuse ja SA Teadusagentuuriga. Katsetan kahe klassi peal joonestamisprogrammi Solid Edge.
reede, 22. märts 2013
Juhendamine
Poska Gümnaasiumis teevad esimest aastat uurimistöid 11.klasside õpilased. Minul on juhendada üheksa õpilast. Praegu on käimas koolivaheaeg ja teen oma juhendatavatega kõvasti tööd. Teemad varieeruvad nii arvuti, psühholoogia kui ka kirjanduse valdkondades. Kuna olen koolis uurimistööde aine õpetaja, siis peale minu juhendatavate tuleb aidata ka teisi õpilasi. 25.märtsil on tööde esitamise tähtaeg :) ja ma loodan, et kõik õpilased teevad oma tööd kenasti ära.
neljapäev, 21. veebruar 2013
Millegi lõpp toob tavaliselt kaasa uue alguse ...
Nii ka täna, kui võtan osa viimasest Tiigrihüppe Sihtasutuse aastakonverentsist (täpsem kava SIIN). Seni õpetajatele tuttav Tiigrihüpe ühineb Eesti Hariduse ja Teaduse Andmesidevõrguga ning uueks nimeks saab Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA). Millised muudatused ees ootavad, siis sellest SIIN.
Üritus on kenasti korraldatud ja südame teeb rõõmsaks, et kohtab jälle vanu tuttavaid. Antud päevast ka PILTE.
esmaspäev, 14. jaanuar 2013
ProgeTiiger
Eelmisel kevadel ehk vastu suve kogunesid Tallinnas kokku erinevate koolide õpetajad - täpsemalt Ave Lauringsoni intervjuus SIIN. Plaanis oli alus panna Tiigrihüppe Sihtasutuse projektile ProgeTiiger. Olin ja olen siiani üks nendest õpetajatest, kes hakkas koostama IT-alaseid õppematerjale nii põhikoolile kui gümnaasiumile. Kõiki valminud töid on võimalik vaadata SIIN.
laupäev, 5. jaanuar 2013
Õpetajad tunnis
3.-4. jaanuaril toimus Jaan Poska Gümnaasiumi õpetajatele koolitus "Infopädevus ehk miks Google'st ei piisa". Osales ligikaudu 28 õpetajat, kes said üldteadmised erinevatest infootsingu süsteemidest: e-kataloog ESTER, artiklite andmebaas ISE, inglise keelne andmebaas EBSCO ja muidugi Google.
neljapäev, 27. detsember 2012
Retsensioon
Teen koostööd Sihtasutus Eesti Teadusagentuur'iga ja retsenseerin Tallinna Tehnikaülikooli kursust "Rakenduste loomine ja programmeerimise alused". Tegemist on gümnaasiumile mõeldud programmeerimise kursusega, kus õpetatakse selliseid programme nagu Scratch, Phyton ja VBA. Tänu erinevate õppejõudude loomingule on võimalik õpetajal ise loodud materjali põhjal kokku panna oma kursus.
Olen tänulik, et selline kogumik on valmis tehtud ja praegused Poska Gümnaasiumisse 2012. aastal kooli sisseastunud reaalsuuna õpilased saavad selle materjali põhjal õppida.
esmaspäev, 10. detsember 2012
Oma riik
| Külastan koos Liina ja tema klassiga pealinna suuri hooneid - Stenbocki maja ja Riigikogu. Tore lumine ja õpetlik päev! |
Tellimine:
Postitused (Atom)
