Tartu Kutsehariduskeskus pakub tasuta kursust "Koostöövõrgustik 2.0". Eesmärk on toetada pedagoogide kutsealast koostööd andes teoreetilisi teadmisi võrgustike toimimise kohta, võimaldades osalejatel saadud teoreetilisi teadmisi rakendada praktiliselt omavahelises suhtluses veebikeskkonnas, luues kontakti, mille alusel tulevikus e-õppematerjale koostöös teha. Kursuse tulemiks on osalejate koostöös loodud õppematerjal.
Kursus sai nüüd läbi. Tegin koostööd Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži inglise keele lektori Katrin Saksa'ga ja meie ühise pingutuse toel valmis lehekülg, kus tutvustame erinevaid pilditöötlusprogramme, mis on sarnased hiljuti suletud Picnik.com keskkonnaga. Viide SIIT.
neljapäev, 17. mai 2012
teisipäev, 24. aprill 2012
Hariduskonverents
esmaspäev, 16. aprill 2012
Teine elu
Koolielu haridusportaali viimaseid selle õppeaasta kursuseid uurides selgus, et ma ei ole veel võtnud "Second Life Koolielus" õppimisüritust. Vaatasin oma tööplaani ja selgus, et saan kursuse sinna sisse mahutada. Mõeldud. Tehtud.Tegemist pilootkursusega, mille raames õpetajad tutvuvad keskkonnaga ja teevad kaasa juhendajate ülesandeid. Lisaks koostavad ja juhendavad teisi (ekskursioonid). Üritus on nüüdseks läbi ja peab ütlema, et päris tore oli ja kui ikka aega saan, siis uurin ja katsetan oma teist elu edasi :)
laupäev, 24. märts 2012
Niplispits
Viimati sai käidud õppimas iiri pitsi. Mõtlesin, et uuriks ja pusiks, kuidas tehakse niplispitsi. Rahvaülikooli tuligi sellenimeline kursus. Võtsin osa ja sai tehtud palju motiive. Enamasti järjehoidjad. Lõputööks valmistasime munadele rüüd. Pühad ju tulekul.
reede, 23. märts 2012
iTEC projekt
Tiigrihüppe Sihtasutus alustas sügisel iTEC projektiga. Nüüd algas selle teine tsükkel. Täpsemalt on sellest räägitud SIIN. Ürituse ga seoses toimuvad infopäevad nii Tallinnas kui ka Tartus. Võtan osa viimati mainitud kohast. Kokku on tulnud oma kümmekond õpetajat. Meile räägitakse, mida teine tsükkel endast kujutab.
iTEC tundub päris huvitav. Selle tsükli raames peaksid õpilased looma ise õppematerjali. Vahva mõte! Proovin oma õpilaste peal seda katsetada. Raskeks läheb, kuid tuleb olla loominguline :)
kolmapäev, 21. märts 2012
Turvaline IT
Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit koostöös BCS Koolitusega korraldab õpetajatele ja teistele huvilistele konverentsisarja, mis kannab pealkirja "See on turvaline IT!".
Mina võtan osa Tartu päevast. Räägitakse praegustest tehnoloogia arengutest ja selle mõjust noortele. Samuti jagavad IT-ettevõtted oma teadmisi. Kõige olulisem teema muidugi, mille pärast see koolitus läbi viiakse - avaldatakse arvamust ja jagatakse kogemusi internetiturvalisuse kohta.
Päeva mõte: "Õpetajad - selgitage õpilastele, mida peaks veebis liikumisel tähele panema. Millised ohud seal varitsevad ja kuidas neid vältida. Abiks teile viide SIIT."
kolmapäev, 14. märts 2012
Uurimistööd
Tartu Ülikool pakub õpetajatele koolitust teemal "Uurimistöö kirjutamine ja juhendamine koolis". Võtan osa, sest olen Poska Gümnaasiumi uurimistööde koordinaator ja arendusjuht.
Uurimistööde teema on praeguses koolisüsteemis üsna aktuaalne, sest uues õppekavas on see sees. Kahju ainult, et pole mõeldud sellele, et õpetajad vajavad ka ise juhendamist ja õpilased omakorda vajavad õppematerjale, mis aitaksid neil näiteks oma tööd vormistada jne. Tore, et vähemalt seegi päev on leitud, et natukenegi infot jagada ja seda tasuta.
Tellimine:
Postitused (Atom)