esmaspäev, 15. august 2011

Veebidisain


Tiigrihüppe suvepäevad andsid tõuke uueks õppeaasta alguseks. Olgugi, et koolitöö ei ole veel käes, tuleb siiski ennast juba koolitama või täiendkoolitama hakata.

Osalen Veebistuudiumi "Veebidisaini" kursusel. Koolitusel, mille pikkuseks on viis päeva, õpetatakse interaktiivsete veebilehtede kujundamist Silverlight tehnoloogia baasil. Õppuritelt ei eeldata sügavaid IT teadmisi. Vajalik on ainult piisav huvi veebidisaini vastu.

Kursusel antakse ülevaade veebi arengust üldse, selgitatakse miks on kasutajakogemus (User eXperience ehk UX) oluline, kirjeldatakse erinevaid rolle veebilahenduste loomisel ning selle tsüklit. Õppematerjal põhineb Microsoft Expression Studio disainitööriistade komplekti kuuluvatel programmidel Expression Design ja Expression Blend.

Liitusin selle kursusega kahel põhjusel:
*. peale HTML'i ja CSS'i kursuste võtmist tekkis tahtmine ennast veel täiendada;
*. alates sellest õppeaastast on veebidisaini kursus Jaan Poska Gümnaasiumi lisakursuste hulgas.

Esimese päeva kohta võib öelda, et kordamine tuleb kasuks. :)

Pildi aadress: http://www.microsoft.com/eesti/press/images/2009/0422_article.gif

esmaspäev, 8. august 2011

Tiiger suvitab

Üle pika aja saab jälle arvuti kätte võetud, et mõni sõna poetada. Suvi on möödunud aiatööde tegemise ja autokoolis käimise tähe all. Nüüd on käes august ja ees ootavad koolitused.

Hetkel viibin Tiigrihüppe Sihtasutuse suvepäevadel Roosta Puhkekülas (viide). Koolituspäevad kestavad kolm päeva. Peab ütlema, et siin on väga tore. Koolitajad, eksperdid ja huvilised jagavad informatsioone igasuguste võimaluste kohta, kuidas IKT veel rohkem ära kasutada meie igapäevases koolielus. Lisaks on kohaletulnutele on organiseeritud erinevad mängud ja rühmatööd.

Nende päevade jooksul sain päris palju infot Tiigrihüppe kohta. Samuti andis see võimaluse oma hallid ajurakud natukenegi tööle rakendada. Siinkohal ütlen suured tänud korraldajatele.

teisipäev, 14. juuni 2011

Lähme sõidame ....

Ammust ajast olen rääkinud, et mina .. autorooli ei istu. Suured hirmud segavad.

Aga nüüd ...

Saatuse tahtel ja õe sunnil läksin liikluskooli. Järjekordne kool ja koolitus, mis kestab ligikaudu kolm kuud. Seega suvi on sisustatud.

Lisaks sellele tuleb mul teha ettevalmistusi uue ametikoha jaoks. Alates sügisest olen Jaan Poska Gümnaasiumi haridustehnoloog. Uus töö saab olema vastutusrikas ja samas ka huvitav.

teisipäev, 17. mai 2011

Ühistöö vahendid


Täna toimub Tiigrihüppe koolituse "Ühistöö vahendid õppetöös" kolmas õppepäev. Nagu näete, siis osalen järjekordsel koolitusel. :)

Millele sel korral tähelepanu pööratakse? Uskuge või mitte, aga õpetatakse blogide koostamist. Tunnen ennast nagu kala vees. Kõik on tuttav.

Lisaks veel pikkade ja lohisevate veebiaadressite lühendamist. Eelmistel kordadel õppisime wikide koostamist (pbworks.com) ja Google keskkonna kasutamist. Edaspidi tehakse juttu Zoho keskkonnast.

Kui mõnele võib tunduda, et ma olen nendest kindlasti juba kuulnud, siis vastan: "Kordamine on tarkuse ema".

neljapäev, 28. aprill 2011

Loeme veebist


Tundub, et Tallinn on saamas juba uueks nö töökohaks. Juba mitmendat nädalat sõidan ma koos kolleegidega järjekordsele koolitusele, seminarile või konverentsile just sinna. Seekord siis võrgustik võrgutab seminarile "Külas hea, kodus veel parem".

Päevakava näeb ette, et tutvustatakse erinevaid tasuta ja tasulisi e-raamatuid, e-lugereid, e-raamatute koostamise keskkondi. Tuleb huvitav päev.

Koolielu haridusportaal alustas oma õppimisüritusi just e-raamatute kursusega. See oli nö pilootprojekt, millest haarasin minagi kinni. Tänu e-raamatutele olen ma saanud oma ainetunde päris hästi sisustada.

Tänasel seminaril näidatakse ka e-lugereid. Tänu Apple koolitusele olen ma saanud seda vahendit juba katsuda. Meie tehnoloogia areneb päris kiiresti, kuid kuna see kõik ka jõuab koolidesse ... Selleks kulub määramatu aeg.

kolmapäev, 27. aprill 2011

Vahekokkuvõte vol 2

Möödunud pühapäeval lõppes õppimisüritus "Animatsioon". Mõtlesin, et panen oma valminud tööd ka siia vaadata. Valmistasin kaks filmikest teemal "Kevade saabumine looma- ja linnuriigis":





Lisaks e-kursuse "MP3 koolielus 1" raames sisseloetud katkend:



Henry David Thoreau sõnad.egg on Aviary.

teisipäev, 26. aprill 2011

Turvalisus

Järjekordne e-kursus - "Internetiturvalisus koolielus 1".

Mulle tundub ja seda on kindlasti ka paista, et olgu tegemist siis kas kursuse või õppimisüritusega Koolielu haridusportaalis, pean ma sellest kindlasti osa võtma. Nii ka nüüd ...

Seekordne kursus huvitab mind eriti. Tahes tahtmata pean ma oma õpilastele kas rääkima või tooma näiteid, kuidas turvaliselt internetis käituda jne. Viimasel ajal on ka lapsevanemad sellele rohkem tähelepanu osutama hakanud. Ja nagu kursuse kirjelduses on mainitud, siis nüüd on esiplaanile kerkinud sotsiaalsest meediast lähtuvad probleemid.

Mul on õpetada antud rohkem vanemad klassid, siis nemad ongi see nö kontingent, kes tahab tööd teha sotsiaalseid meediavahendeid (MSN, Blog, Facebook jne) kasutades. Loodan sellelt koolituselt saada rohkem teavet enda ja kindlasti ka oma õpilaste jaoks.