teisipäev, 14. juuni 2011

Lähme sõidame ....

Ammust ajast olen rääkinud, et mina .. autorooli ei istu. Suured hirmud segavad.

Aga nüüd ...

Saatuse tahtel ja õe sunnil läksin liikluskooli. Järjekordne kool ja koolitus, mis kestab ligikaudu kolm kuud. Seega suvi on sisustatud.

Lisaks sellele tuleb mul teha ettevalmistusi uue ametikoha jaoks. Alates sügisest olen Jaan Poska Gümnaasiumi haridustehnoloog. Uus töö saab olema vastutusrikas ja samas ka huvitav.

teisipäev, 17. mai 2011

Ühistöö vahendid


Täna toimub Tiigrihüppe koolituse "Ühistöö vahendid õppetöös" kolmas õppepäev. Nagu näete, siis osalen järjekordsel koolitusel. :)

Millele sel korral tähelepanu pööratakse? Uskuge või mitte, aga õpetatakse blogide koostamist. Tunnen ennast nagu kala vees. Kõik on tuttav.

Lisaks veel pikkade ja lohisevate veebiaadressite lühendamist. Eelmistel kordadel õppisime wikide koostamist (pbworks.com) ja Google keskkonna kasutamist. Edaspidi tehakse juttu Zoho keskkonnast.

Kui mõnele võib tunduda, et ma olen nendest kindlasti juba kuulnud, siis vastan: "Kordamine on tarkuse ema".

neljapäev, 28. aprill 2011

Loeme veebist


Tundub, et Tallinn on saamas juba uueks nö töökohaks. Juba mitmendat nädalat sõidan ma koos kolleegidega järjekordsele koolitusele, seminarile või konverentsile just sinna. Seekord siis võrgustik võrgutab seminarile "Külas hea, kodus veel parem".

Päevakava näeb ette, et tutvustatakse erinevaid tasuta ja tasulisi e-raamatuid, e-lugereid, e-raamatute koostamise keskkondi. Tuleb huvitav päev.

Koolielu haridusportaal alustas oma õppimisüritusi just e-raamatute kursusega. See oli nö pilootprojekt, millest haarasin minagi kinni. Tänu e-raamatutele olen ma saanud oma ainetunde päris hästi sisustada.

Tänasel seminaril näidatakse ka e-lugereid. Tänu Apple koolitusele olen ma saanud seda vahendit juba katsuda. Meie tehnoloogia areneb päris kiiresti, kuid kuna see kõik ka jõuab koolidesse ... Selleks kulub määramatu aeg.

kolmapäev, 27. aprill 2011

Vahekokkuvõte vol 2

Möödunud pühapäeval lõppes õppimisüritus "Animatsioon". Mõtlesin, et panen oma valminud tööd ka siia vaadata. Valmistasin kaks filmikest teemal "Kevade saabumine looma- ja linnuriigis":





Lisaks e-kursuse "MP3 koolielus 1" raames sisseloetud katkend:



Henry David Thoreau sõnad.egg on Aviary.

teisipäev, 26. aprill 2011

Turvalisus

Järjekordne e-kursus - "Internetiturvalisus koolielus 1".

Mulle tundub ja seda on kindlasti ka paista, et olgu tegemist siis kas kursuse või õppimisüritusega Koolielu haridusportaalis, pean ma sellest kindlasti osa võtma. Nii ka nüüd ...

Seekordne kursus huvitab mind eriti. Tahes tahtmata pean ma oma õpilastele kas rääkima või tooma näiteid, kuidas turvaliselt internetis käituda jne. Viimasel ajal on ka lapsevanemad sellele rohkem tähelepanu osutama hakanud. Ja nagu kursuse kirjelduses on mainitud, siis nüüd on esiplaanile kerkinud sotsiaalsest meediast lähtuvad probleemid.

Mul on õpetada antud rohkem vanemad klassid, siis nemad ongi see nö kontingent, kes tahab tööd teha sotsiaalseid meediavahendeid (MSN, Blog, Facebook jne) kasutades. Loodan sellelt koolituselt saada rohkem teavet enda ja kindlasti ka oma õpilaste jaoks.

teisipäev, 19. aprill 2011

HTML ja CSS

Hiljuti tuli mulle pakkumine - võtta osa järjekordsetest e-kursustest. Nimelt Anu Kurmi Arvutiklass pakub täiskasvanutele e-õppe vormis koolitusi neljas õppevallas:

*. HTML keeles veebilehe tegemine
*. Fototöötlus GIMP vabavara programmiga
*. CSS vahend veebilehtede kujundamisel
*. PHP programmeerimiskeele põhikursus

Mõtlesin alguses, et võtan osa kõigist neljast, kuid otsustasin lõpuks, et ma siiski ei jõuaks kõiki korraga võtta (rahastajate taha jääb ka vahest asi). Valisin pakutud kursutest esimese ja kolmanda.

Olen HTML'i iseseisvalt õppinud ja loodan, et nende kahe koolitusega saan ma rohkem teadmisi, enesekindlust ja motivatsiooni ise midagi uut luua veebinduses. Ja mis veel ... Saan rohkem teavet ka programmi HTML-Kit kohta, mida olen siiani natuke näppinud, kuid kõiki võimalusi ei oska veel kasutada.

neljapäev, 14. aprill 2011

Apple


Apple’i regionaalne koolituskeskus Tallinna Ülikoolis alustab uute kursustega. Koolitus kannab pealkirja "Apple tarkvara kasutamine koolis". Õppejõuks on Hans Põldoja.

Võtan kursusest osa koos kolleegi Kerstiga, kes õpetab inglise keelt. Kursus on meile väike vaheldus - Windows'i asemel uurida ja õppida Mac'i.

Esimesel päeval tutvume Mac'i fototöötluse programmiga iPhoto, tekstitöötlus ja trükiste kujundamine programmiga Pages, meediapleieri võimalustega - podcastid ja iTunes U, helide salvestamine ja töötlemine programmiga GarageBand.

Teisel päeval tutvustatakse videotöötlus programmi iMovie, ekraanivideode salvestamist programmiga QuickTime Player, esitluste koostamist programmiga Keynote ja kodulehekülgede koostamist programmiga iWeb.

Koolitus on huvitav. Õpetaja räägib asjadest paraja tempoga, mis on väga teretulnud. Ainuke miinus - pikalt tuleb istuda arvuti taga. Aga ma arvan, et selle elab üle. Igatahes, kellel tekkis huvi, siis samalaadseid koolitusi tuleb kindlasti veel.