laupäev, 8. aprill 2006

Ideede elluviimine


Ülikoolis on vaja teha aine “Veebiinfosüsteemid” raames lõputööks veebileht, mis sisaldab lihtsalt lehekülgedele ka andmebaasi jne. Tuleb otsida klient, kes vajab nö kodulehekülge, kus näidata infot seoses nende tööga. Kuna tegemist on rühmatööga, siis liitusid minuga veel kaks tudengit Riina ja Janno.

Mõtlesin, et olen ise kliendiks ja ka koostajaks. Ja mis veel ... Ma saan lahendatud probleemi - õpilased saavad tunnitöid näha ja esitada; mina neid hinnata; õpilased ei pea oma töid mulle enam meili peale saata. Vahva!

Ühekoos valmis meil 2006. aasta kevadeks veebilehekülg Kollis. See on ka praeguseni üleval ja kasutuses. Lehekülg on vabalt kättesaadav ka lihtsalt uudistajale. Nii õpetaja kui õpilaste jaoks on seal kasutajatunnused ja paroolid.

Siinkohal peaksin vabandust paluma nende ees, kes oma materjale seal juhtuvad nägema. Tol hetkel ei mõelnud me üldse selle peale, et rikume autorikaitse seadust. Võin ainult praegu lohutuseks öelda, et see lehekülg teeb varsti läbi uuenduskuuri ja siis on kõik vajalikud asjad seal olemas.

esmaspäev, 8. august 2005

Õnneseen

Sain Tartu Ülikooli magistrantuuri infotehnoloogia erialale sisse. Ja mis veel toredam - jätkan tööd ka õpetajana.

reede, 8. juuli 2005

Kandideerimine magistrantuuri

Suvi. Väike puhkus Haapsalus. Ega seda puhkamiseks eriti lugeda ei saa. Paar päeva peale lõpetamist tekkis kindel soov astuda magistrantuuri. Katseteks tuleb ju õppida ja nii ma siis õppisin ja puhkasin samal ajal. :)

kolmapäev, 8. juuni 2005

Ülikooli lõpetamine

Päike paistab!
Lõpetan diplomiõppe. Mõelda vaid - kuus pikka aastat.
Esimene aasta õpetajana ka seljataga. Peaks ütlema, et küllaldki väsitav on õppida ja tööd teha samal ajal. Sai tehtud palju tööd. Kuhu edasi?

teisipäev, 8. veebruar 2005

2005 .a. veebruar

Võtan esmakordselt koolitust väljaspool ülikooli ja tööd Tartu Kutsehariduskeskuses. Toimub täiskasvanute koolituse osakonna 20-tunnine kursus "Vabavaral põhinevate terminaliklasside loomine". Päris huvitav. Tarmo Saavan'i käe all saab õppida terminali klasside loomist, bootdiskide tegemist jne.

esmaspäev, 8. november 2004

Veebilehtede koostamine


Õpilased tegid ettepaneku, et kas saaks neid tunniülesandeid lahendada ka kodus. Ülikoolis olen natuke õppinud veebilehtede koostamist. Aga kuhu ülesse riputada? Uurisin, et Hot'i on võimalus teha kodulehed. Järsku paneks sinna.

Teen oma esimesed sammud arvutiõpetuse kodulehtede tegemiseks. Õpin programmi HTML-Kit abil veebilehtede tegemist iseseisvalt. See ei ole eriti raske programm, kui vähegi inglise keelt osata ja juhiseid lugeda. Igatahes saan hakkama.

Teen iga klassigrupi jaoks veebilehekülje. Aga lahendused saadetakse ikka meili peale.

Pilt aadressilt: http://i6.photobucket.com/albums/y249/devrb08/HTMLKit-Build_1.png

reede, 8. oktoober 2004

Uued mõtted

Oh õudust! Õpilaste tehtud tööd viivad postkasti ummikusse. Tuleb lisa meile teha. Ja veel ... Juhendite/ülesannete peale kuluv paber tekitab rahakotti auku. Tuleb midagi välja mõelda.

Riputaks õige need juhendid kuhugi ülesse. Kolleeg andis nõu, et paneksin kooli serverisse. Mõeldud. Tehtud.