laupäev, 24. märts 2012

Niplispits

Viimati sai käidud õppimas iiri pitsi. Mõtlesin, et uuriks ja pusiks, kuidas tehakse niplispitsi. Rahvaülikooli tuligi sellenimeline kursus. Võtsin osa ja sai tehtud palju motiive. Enamasti järjehoidjad. Lõputööks valmistasime munadele rüüd. Pühad ju tulekul.

reede, 23. märts 2012

iTEC projekt

Tiigrihüppe Sihtasutus alustas sügisel iTEC projektiga. Nüüd algas selle teine tsükkel. Täpsemalt on sellest räägitud SIIN. Ürituse ga seoses toimuvad infopäevad nii Tallinnas kui ka Tartus. Võtan osa viimati mainitud kohast. Kokku on tulnud oma kümmekond õpetajat. Meile räägitakse, mida teine tsükkel endast kujutab.

iTEC tundub päris huvitav. Selle tsükli raames peaksid õpilased looma ise õppematerjali. Vahva mõte! Proovin oma õpilaste peal seda katsetada. Raskeks läheb, kuid tuleb olla loominguline :)

kolmapäev, 21. märts 2012

Turvaline IT

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit koostöös BCS Koolitusega korraldab õpetajatele ja teistele huvilistele konverentsisarja, mis kannab pealkirja "See on turvaline IT!".

Mina võtan osa Tartu päevast. Räägitakse praegustest tehnoloogia arengutest ja selle mõjust noortele. Samuti jagavad IT-ettevõtted oma teadmisi. Kõige olulisem teema muidugi, mille pärast see koolitus läbi viiakse - avaldatakse arvamust ja jagatakse kogemusi internetiturvalisuse kohta.

Päeva mõte: "Õpetajad - selgitage õpilastele, mida peaks veebis liikumisel tähele panema. Millised ohud seal varitsevad ja kuidas neid vältida. Abiks teile viide SIIT."

kolmapäev, 14. märts 2012

Uurimistööd

Tartu Ülikool pakub õpetajatele koolitust teemal "Uurimistöö kirjutamine ja juhendamine koolis". Võtan osa, sest olen Poska Gümnaasiumi uurimistööde koordinaator ja arendusjuht.

Uurimistööde teema on praeguses koolisüsteemis üsna aktuaalne, sest uues õppekavas on see sees. Kahju ainult, et pole mõeldud sellele, et õpetajad vajavad ka ise juhendamist ja õpilased omakorda vajavad õppematerjale, mis aitaksid neil näiteks oma tööd vormistada jne. Tore, et vähemalt seegi päev on leitud, et natukenegi infot jagada ja seda tasuta.

neljapäev, 16. veebruar 2012

M-taskus

E-õppe kõrval on ka päris huvitav M-õpe. Võrgustik võrgutab teeb jällegi info ja koolituse päeva, mis seekord toimub Tallinna Teeninduskoolis. Seekordne seminar kannab pealkirja "Tark M-ees taskus".

Mart Laanpere teeb üldise kokkuvõtte tehnoloogia arengust ehk kuidas on jõutud sellise asjani nagu m-õpe. Väga huvitav on kuulda, kuidas m-õpet on kasutatud õppetöös (Pelgulinna Gümnaasium) ja seda näiteks puutööde juures ja orienteerumises.

Koolituspäev andis mõtteid ja ideid, mida saaks ka oma õppetöös kasutada ja ainest, mida teistele soovitada.

Selle päeva kohta saab infot SIIT.

teisipäev, 14. veebruar 2012

Täiendaja või koolitaja

BCS Koolitus alustab koostöös Tallinna Ülikooliga 80-tunnist haridustehnoloogide koolitust. Mõtlesin võtta osa, kuid kahjuks ei saanud nö sisse. Aga nüüd avanes mul võimalus hoopis olla osadele nende seast koolitajaks ja seda tänu sellele, et Ingrid Maadvere soovitas ning kindlasti ka see, et olen ise Poska Gümnaasiumis haridustehnoloog.

Mul oli külas viis õpetajat-õpilast, kes vaatasid ja kuulasid. Räägitud sai päris palju ja ma arvan, et neil oli, mida meelde jätta ehk kõrva taha panna.

neljapäev, 9. veebruar 2012

Iiri pits


Algab selle aasta kõige lühem kuu - veebruar. Võtan osa järjekordsest käsitööga seotud kursusest. Eelmise aasta sügisel nägin televisiooni ajaloo kanalil videot Iirimaast ja sealsest käsitööst. Tekkis soov selgeks saada iiri pits.




Tartu Rahvaülikoolis tuli kahepäevane koolitus. Esimesel päeval õppisin motiive heegeldama (lisaks ka vähipistet). Teisel päeval sain teada, kuidas motiive ühendada.

Mõned pildid ka illustratsiooniks valminud töödest.