reede, 19. november 2010

Digipildid koolielus


Koolielu haridusportaal on muutunud populaarseks kohaks õppematerjalide üleriputamisel. Nüüd on lisandunud sinna veel ka e-kursuste läbiviimine. Asun õppima e-kursusel "Digipildid koolielus 1". Tegemist on 24-tunnise kursusega.

Ingrid Maadvere on kirjutanud aine sisust:
Digipilte kasutatakse õppetöös päris palju. Käesolev e-kursus ongi loodud selleks, et aidata õpetajatel paremini digipilte oma töösse integreerida. Kursuse läbimiseks on vajalik omada lihtsat digifotoaparaati ja internetiühendusega arvutit.

Kursuse ajal ...
  • tutvume oma kaameraga,
  • paneme kõrva taha pilditöötluse olulisemad mõisted,
  • publitseerime oma pilte veebikeskkonnas Flickr,
  • töötleme pilte Picnik programmiga,
  • peame kinni autoriõigustest.

    Tegemist on väga inspireeriva koolitusega. Tekitab tahtmise iga päev või öö pildistamas käia. Kursuse käigus omandatud teadmised kuluvad marjaks ära oma õppematerjalide tegemisel. Isegi siis kui ei tee fotosid vaid ekraanitõmmiseid.

    E-kursus on nüüdseks lõppenud ja parimaks fotograafiks valiti mind.
  • esmaspäev, 15. november 2010

    E-raamat

    Digipiltide koolitusega kõrvuti on käimas 12-tunnine veebipõhine õppimisüritus "E-raamatud", millest ma võtan ka osa. Olen varemalt juba kokku puutunud e-raamatutega (näiteks Moodle keskkonnas). Ise pole aga enne midagi selles suunas teinud, et e-raamatute tegemist õppida. Ei ole olnud aega.

    Nüüd avanes aga võimalus sellega algust teha. Kursuse käigus tutvume erinevate veebipõhiste e-raamatute tegemise programmidega - Myebook, Mixbook, Panraven jne. Katsetasin kõikides keskkondades midagi teha. Alguses mõtlesin, et teen midagi õpilastele - juhendi või ülesande. Aga siis ...

    Juhtusin vaatama oma reisipilte ja tegin nendest raamatud lühikeste kommentaaridega. Siia ajaveebi riputasin ülesse ka ühe e-raamatu oma võidureisist, mida on võimalik leida sildi 2008/2009 alt.

    Isiklikult soovitan teisteski õppeainetes kasutada e-raamatu tegemist näiteks esitluse asemel, suure projekti või uurimustöö esitamisel. See oleks midagi teistsugust, innovaatilist ja näitaks uut lähenemist.