teisipäev, 20. aprill 2010

Õppematerjalid veebis

Digitiigri koolitus sai läbitud ja nüüd saab võtta lisakursusi. Nagu ikka kõige kiiremal ajal nii ülikoolis kui tööl. Urmas Tokko viib läbi 20-tunnist koolitust
"Õppematerjalide loomine ja avaldamine internetis".

Tunnistan, et ma ei võtakski seda kursust, kui ei oleks olemas kolleege. Nad tahavad, et nende kõrval oleks peale tuttava õppejõu ka keegi, kes oleks kohe abiks nö haridustehnoloog.

Antud kursuse raames peab igal õpetajal (õpilasel) valmima kodulehekülg, kus on tema ainet abistav materjal. Koolitusel tutvustatakse programme ja veebilehti, mis võimaldavad veebilehekülgi koostada. Minu senised kogemused veebilehtede tegemisel hõlmavad programme HTML-Kit (koodis kirjutamine), eXe (sisupakett algajale veebilehtede koostajale), Google Sites, 1st Page 2006, Weebly. Neid on kindlasti veel. Lemmikuteks on viie aasta jooksul saanud loetelust kaks esimest.

Veebilehtede tegemine on nagu püramiidi ladumine. Alguses tuleb valmistada põhi ja hiljem lisada sinna peale (sisse) vastavad osad. Algajale võib koodis kirjutamine tunduda nagu hiina keel. Läbi harjutamise on võimalik vajalikud oskused saavutada.

Ja siit minu soovitus või palve - iga e-õppet harrastav õpetaja võiks vähemalt algtasemel teada html-koodi.