teisipäev, 23. veebruar 2010

Digitiiger

Tiigrihüppe Sihtasutus pakub üldhariduskoolide õpetajatele koolitusi. Näiteks baaskoolitus toetub õpetajate haridustehnoloogilisele pädevusmudelile. See on 60-tunnine põhikursus DigiTiiger, mis on e-õppe metoodika kursus ja seob omavahel innovatiivsed õppemeetodid ja kaasaegseid õppevahendeid.

Võtan seda kursust eesmärgiga läbida teised Tiigrihüppe lisakoolitused. Kursuse käigus valmib igal osalejal isiklik e-portfoolio või õpimapp, kuhu on koondatud kogu kursuse jooksul käsitletud materjal. Reiniku koolis viib seda koolitust läbi Urmas Tokko, kelle käe all olen juba õppinud HotPotatoes programmi. Põhikursus Digitiiger koosneb kümnest moodulist, millest enamus materjalist on mulle tuttav, sest ülikoolis on see juba läbitud. Aga nagu öeldud on kordamine tarkuse ema.

Sellest kursusest meeldivad mulle eriti mõistekaartide tegemise võimalused ja samuti erinevad e-õppe keskkonnad. Ja mis minu arvates peaks iga õpetajat huvitama - oma isikliku e-portfoolio tegemine. See on aeganõudev töö, kuid kui arvestada tulevikku, siis kunagi võib juhtuda nii, et selle asemel, et näidata oma läbitud koolitusi ja saavutusi paberil, võib näidata oma elu e-portfooliona. Sinna on koondatud kõik - cv, täiendkoolitused, tunnid, loodud materjalid jne. Lihtsam võimalus oma elulugu kaasas kanda. Soovitan kõigil õpetajatel luua oma e-portfoolio.

esmaspäev, 1. veebruar 2010

Materjalide loomine

Igal uuel õppeaastal korraldab Tiigrihüppe haridusportaal Koolielu õpetajatele konkursse. Viimati võtsin osa materjaliga, mille eest sain teise koha. Mõtlesin, et võtaks osa ka sel aastal.

Konkurss kannab nime "Täna samm, homme teine". Kuna täiskasvanute koolituse jaoks sai valmistatud mitmesuguseid materjale (juhendid, ülesanded, testid), siis plaanin panna kokku ühe ühise materjali. Kasutan selleks programmi eXe, mis võimaldab lisada sisupaketile 18 erinevat vahendit.

eXe'ga olen tegemist teinud juba magistriõppe teisest kursusest. Sellega on lihtne veebilehekülgi koostada. Isegi need, kes ei oska html-koodis veebilehti teha, saavad eXe't kasutades teha suurepärased veebilehed oma tööde näitamiseks.

Täiskasvanute koolituse raames sai tehtud materjalid AO seitsme mooduli jaoks.
Panen nendest kokku ühe suure materjali nimega "Arvutikoolitus (AO1-AO7)". Seda on võimalik näha ka Koolielu portaalis.


Seekord ei vedanud, kuid loodan, et järgmisel aastal toimub jälle.