neljapäev, 30. oktoober 2008

Konverents "Õpetajalt õpetajale"

Oktoober 2008. Istun konverentsil Tallinna Reaalkoolis. Konverentsi eesmärgiks on võimaldada õpetajatel-praktikutel tutvustada oma kogemusi, kuidas infotehnoloogia abil õppimist ja õpetamist huvitavamaks muuta.

Osalen mitmes töötoas:
"Helitöötlus arvutis" - Andrus Rinde tutvustab Audacity programmi: selle kasutamist lugude muutmisel (laulujupi salvestamine eraldi failina, oma teksti salvestamine, müra eemaldamist jne).
"Veebipõhised töövahendid võõrkeeleõpetajatele" - Juta-Tiia Mägi ja Ingrid Maadvere näitavad, kus saavad võõrkeele (inglise, saksa, vene) õpetajad teha erinevaid veebipõhiseid ülesandeid oma õpilastele.
"Moodle" - Veiko Hani tutvustab mulle endale juba tuttavat Moodle keskkonda. Täpsemalt selle kasutamist Eenet'i poolt pakutava vahendiga.
"Ajaveeb kui avatud õpikeskkond" - Inga Laidna ja Kristi Rahn näitavad, kuidas kasutada erinevaid blogisid (Blogspot jne) oma õppetöös. Mulle see meeldib. Kavatsen kindlasti kunagi kasutama hakata.
"Puutetahvel ainetunnis: võõrkeel" - Meeri Sild näitab, kuidas puutetahvlit oma tundides kasutada. Täpsemalt algklassides. Oi, kuidas mulle see meeldib. Eriti need vahendid, mis tulevad või õigemini saab alla laadida veebist - testide ja ettekannete tegemine. Ja samas saab ka õpilasi siia kaasata.
"Wiki kui avatud õpikeskkond" - Sirje Kautsaar ja Kerli Koppel tutvustavad Pbworks'i. Selle keskkonnaga olen ma juba ka varem tutvust teinud Urmas Tokko käe all.

Kõik need töötoad on väga huvitavad ja kui keegi nüüd märkas, siis osalen kahel võõrkeelele mõeldud õpitoas. Sellel on ka põhjus. Nimelt ega ma üksida siia ei tulnud. Olen jällegi kampas oma hea kolleegiga Liina'ga, kes on Reiniku koolis vene keele õpetaja. Minu ülesandeks on panna kõik kõrva taha ja kui temal midagi meelest läheb või tahab täpsemalt teada, siis olen mina see, kelle poole pöördutakse.

Soovitan ka teistele selliseid üritusi.