neljapäev, 27. detsember 2012
Retsensioon
Teen koostööd Sihtasutus Eesti Teadusagentuur'iga ja retsenseerin Tallinna Tehnikaülikooli kursust "Rakenduste loomine ja programmeerimise alused". Tegemist on gümnaasiumile mõeldud programmeerimise kursusega, kus õpetatakse selliseid programme nagu Scratch, Phyton ja VBA. Tänu erinevate õppejõudude loomingule on võimalik õpetajal ise loodud materjali põhjal kokku panna oma kursus.
Olen tänulik, et selline kogumik on valmis tehtud ja praegused Poska Gümnaasiumisse 2012. aastal kooli sisseastunud reaalsuuna õpilased saavad selle materjali põhjal õppida.
esmaspäev, 10. detsember 2012
Oma riik
| Külastan koos Liina ja tema klassiga pealinna suuri hooneid - Stenbocki maja ja Riigikogu. Tore lumine ja õpetlik päev! |
teisipäev, 4. detsember 2012
Uued õppurid
|
Täna on külas uued haridustehnoloogiks õppijad ja seekord on neid kokku kaheksa. Paistab, et haridustehnoloogia on saamas populaarseks erialaks. Kõrval pilt Ly'lt. |
laupäev, 1. detsember 2012
Teaduspäevad
30.novembrist kuni 2.detsembri hommikuni toimusid Saaremaal miniteaduspäevad, kus ka meie kooli õpetajad ja õpilased käisid (sh mina). Novembri viimasel päeval oli päris põnev (adrenaliini tekitav) sõita lund tuiskavat teed pidi Saaremaa poole. Hilinesime küll broneeritud praamile, kuid sihtpunkti jõudsime kellapealt. Teaduspäevad olid huvitavad ja õpetlikud. Kogu üritus toimus Saaremaa Ühisgümnaasiumis ja osalejaid oli mitmelt poolt Eestist. Nende päevade kohta käivat infot on võimalik leida ka SIIT.
reede, 23. november 2012
Kolleegilt kolleegile
Koolivaheajal võttis minuga ühendust õpetaja Kaja Nõost ja palus mind appi, et õpetaksin tema kooli õpetajaid kasutama Moodle keskkonda. Sõpradele on raske ära öelda :)
Mõtlesin natuke ja vaatasin oma tihedat graafikut ning leidsin, et mis seal ikka - aitan hädast välja. Tegin kaks koolituspäeva, mis olid päris toredad ja õpetlikud nii koolitajale kui ka õpilastele (õpetajatele) endile.
Mõtlesin natuke ja vaatasin oma tihedat graafikut ning leidsin, et mis seal ikka - aitan hädast välja. Tegin kaks koolituspäeva, mis olid päris toredad ja õpetlikud nii koolitajale kui ka õpilastele (õpetajatele) endile.
kolmapäev, 7. november 2012
Tiiger Poskas külas
Tiigrihüppe Sihtasutuse infopäev toimub seekord Jaan Poska Gümnaasiumis, kus tutvustatakse Tiigrihüppe tegevusi 2013 aastal. Samuti mainitakse ka seda, et meie kool lööb aktiivselt kaasa ProgeTiiger koolituste loomisel. Minu teha on põhikooli ja gümnaasiumi jaoks "Veebilehtede loomine ja disain" kursused.
esmaspäev, 5. november 2012
Huvitavad juhendid
Täna algab uus koolitus Tiigrihüppe haridusportaalis Koolielu - "Juhendite loomine 1". Olgugi, et on kiired ajad, siis mõtlesin, et võtaks osa. Järsku on midagi, mis aitab mul juhendeid veel paremaks teha. Praegune koolitus on n-ö pilootkoolitus, siis soovitan kindlasti tegevõpetajatel sellest osa võtta. Kursus kestab kuus nädalat ja selle raames peaks igal osalejal valmima mitu huvitavat materjali, mida katsetatakse oma õpilaste peal. Täpsemalt SIIN. Uus koolitus peaks algama veebruaris.
Hetkel on käsil neljas nädal ja siit mõned lingid valminud töödest:
Hetkel on käsil neljas nädal ja siit mõned lingid valminud töödest:
Tellimine:
Postitused (Atom)
