neljapäev, 16. veebruar 2012

M-taskus

E-õppe kõrval on ka päris huvitav M-õpe. Võrgustik võrgutab teeb jällegi info ja koolituse päeva, mis seekord toimub Tallinna Teeninduskoolis. Seekordne seminar kannab pealkirja "Tark M-ees taskus".

Mart Laanpere teeb üldise kokkuvõtte tehnoloogia arengust ehk kuidas on jõutud sellise asjani nagu m-õpe. Väga huvitav on kuulda, kuidas m-õpet on kasutatud õppetöös (Pelgulinna Gümnaasium) ja seda näiteks puutööde juures ja orienteerumises.

Koolituspäev andis mõtteid ja ideid, mida saaks ka oma õppetöös kasutada ja ainest, mida teistele soovitada.

Selle päeva kohta saab infot SIIT.

teisipäev, 14. veebruar 2012

Täiendaja või koolitaja

BCS Koolitus alustab koostöös Tallinna Ülikooliga 80-tunnist haridustehnoloogide koolitust. Mõtlesin võtta osa, kuid kahjuks ei saanud nö sisse. Aga nüüd avanes mul võimalus hoopis olla osadele nende seast koolitajaks ja seda tänu sellele, et Ingrid Maadvere soovitas ning kindlasti ka see, et olen ise Poska Gümnaasiumis haridustehnoloog.

Mul oli külas viis õpetajat-õpilast, kes vaatasid ja kuulasid. Räägitud sai päris palju ja ma arvan, et neil oli, mida meelde jätta ehk kõrva taha panna.

neljapäev, 9. veebruar 2012

Iiri pits


Algab selle aasta kõige lühem kuu - veebruar. Võtan osa järjekordsest käsitööga seotud kursusest. Eelmise aasta sügisel nägin televisiooni ajaloo kanalil videot Iirimaast ja sealsest käsitööst. Tekkis soov selgeks saada iiri pits.




Tartu Rahvaülikoolis tuli kahepäevane koolitus. Esimesel päeval õppisin motiive heegeldama (lisaks ka vähipistet). Teisel päeval sain teada, kuidas motiive ühendada.

Mõned pildid ka illustratsiooniks valminud töödest.

teisipäev, 17. jaanuar 2012

Läbi piltide jutustamine

Koolielu pakub paralleelselt webquestide õppimisüritusega ka väga huvitavat kursust "Digitaalne jutustamine". Võtan jällegi osa.

Kursuse juhendaja Madli-Maria Naulainen on ürituse kohta lühidalt öelnud järgmist:
"Digitaalne jutustamine on arvutipõhiste tööriistadega jutustuse loomise ja edasiandmise võimalus. Jutustused keskenduvad tavaliselt kindlale teemale ja lähtekohale ning on omamoodi seguks piltidest, tekstist ja helist. Digitaalsed jutustused on emotsionaalsed ja personaalsed, sobivad hästi mõne olulise teema tähtsustamiseks, esiletõstmiseks või reklaamimiseks."

Selline võimalus jutustamiseks on pannud minu mõttemaailma juba tööle, sest nagu juba teada on, peab iga õppimisürituse või kursuse lõpuks midagi valmima, mis näitaks minu arengut ja oskusi õpitu rakendamisel.

neljapäev, 5. jaanuar 2012

Webquestid

Läbisin Tartu Ülikooli infootsingu kursuse ja nüüd osalen ka Koolielu portaalis sellisel õppimisüritusel nagu "Webquest". Tegemist on suhteliselt sarnase kursusega, kuid natuke teistsuguse lähenemisega.

Bernie Dodge, webquesti looja on defineerinud webquesti järgmiselt: „Webquest on uuringule orienteeritud tegevus, mille käigus kogu või enamus informatsiooni kogutakse veebipõhistest allikatest. Webquesti loomisel arvestatakse õppija mõistliku ajakasutusega, kus rõhk on mitte info otsimisel erinevatest allikatest vaid olemasoleva info oskuslikul kasutamisel, ning õppija mõtlemisoskuse – erineval tasemel analüüsi, sünteesi ja hindamise - arendamisel.“

Kursuse käigus tutvutakse erinevate webquestiga ja lõpuks peab igal osalejal valmima üks webquest oma aines. Hetkel ise mõtlen veel, millise teema kohta teha, sest arvutiõpetuses on nö seda ainest päris palju.

reede, 16. detsember 2011

Mudelid hindamiseks

Võtan osa järgmisest Koolielu kursusest - "Hindamismudelid". Koolituse eesmärgid on tutvustada kujundava hindamise põhimõtteid ja õppida koostama ning kasutama hindamismudeleid.
Mulle meeldib see, et ka Eestis on väljatöötatud hindamismudelite keskkond. Seega õpetajad ei pea "hakkama ratast leiutama". Samas annab õpetajatele endale võimaluse kohandada või luua ise meeldiv hindamismudel.
Kursus on huvitav ja loodan, et saan saadud tarkusi ka enda ainetes ära kasutada.

kolmapäev, 14. detsember 2011

Infootsing

Tartu Ülikool pakub igasuguseid erinevaid kursusi kooliõpilastele ja ma otsustasin, et võtan ka ühest kursusest osa, millest oleks kasu nii mulle, kolleegidele kui õpilastele. Oma koolis viin ma läbi kursust "Infopädevus" ja ma mõtlesin, et miks mitte ühitada seda kursust Tartu Ülikooli elukestva õppe keskuses täiendusõppeprogrammi kursusega "Infopädevus ehk miks Google'st ei piisa".

Kursuse eesmärk on anda õppijale praktilised infootsingu-oskused ning info hindamise oskused, mis tulevad kasuks huvipakkuval teemal info leidmisel ja uurimistööde kirjutamisel ning annavad vajalikud pädevused kõrgkooli astujatele.

Pidasin läbirääkimisi kursuse õppejõuga ja selle tulemusena läbisin ise kahe nädala jooksul Ülikooli kursuse ja minust sai oma kooli õpilastele tuutor. Kursus oli natuke raske tuutori rollist vaadatuna, sest oodati, et ühe tuutori kohta võtab kursusest osa 5-8 õpilast aga mul 27. Samas oli kursus ka huvitav, sest igal õpilasel oli suhteliselt erinev teema ja nö kiskus vaatama ning süüvima nende otsingutesse.

Ma soovitan seda kursust, sest see tuleb kasuks näiteks uurimustööde tegemisel koolis.