esmaspäev, 8. oktoober 2007

Tiffany vitraaž


Õpilane ja õpetaja - aga kuhu jäävad enda soovid? Inspiratsiooni peab kusagilt leidma... Liitun Tartu Rahvaülikooli Koolituskeskuse tiffany vitraaži kursusega ja et seal üksinda igav ei hakkaks võtan õe ka kampa.

Mida ma seal siis õpin?

Kuidas klaasi lõigata, lihvida, vask-fooliumiga äärte katmist ja tinutamist. Seal on veel vahepealseid etappe, kuid neid ma siin kirjeldama ei hakka.
Aga teadmiseks teistele... Vitraaži liike on kaks - tiffany ja klassikaline. Nad erinevad ainult ühe osa poolest – ühel ühendatakse vask-fooliumiga ja teisel H-kujulise tinaprofiiliga.


Kursusel... Ega meid kohe päris töö kallale ikka ei lasta. Peame tegema klaasitükikestest prooviversioonid ja alles siis mõtlema, mida lõputööks valmistada tahame.

Minu arvates on kõige raskem tegevus klaasi välja lõikamine. See nõuab täpsust ja kannatust. Lihvimine ja tinutamine on selle kõrval nagu lapsetöö.

laupäev, 8. september 2007

Teine eriala


Uus õppeaasta. Tekkis idee võtta ülikoolis aineid ka teise eriala jaoks – informaatikaõpetaja – ja lõpetada kaks eriala korraga. Suured ideed, mille teostamiseks kulub aega.

Samal ajal ikka töö arvutiõpetajana. Mõni väidaks, et noor inimene ja jõuad kõike. Sellega tuleb nõustuda, kuid ... On ka piirid. Töö mõlemal pool võib muutuda rutiinseks.


Pilt aadressilt: http://www.loodusajakiri.ee/loodusesober/uudistaja296.html

reede, 8. detsember 2006

Õppeaasta 2006/2007


Üks raskemaid õppeaastaid – õpetajana kui üliõpilasena. Ülikoolis palju aineid. Tööl koormus suurem, sest kolleegi tunnid lisandusid ja samuti lisatunnid teiste ainete näol. Õpin olema nö universaalõpetaja, kes saab hakkama iga ainega ja igas vanuseastmes.

Tänu Kollise keskkonnale saan lihtsalt lisatud kolleegi klassid ka enda juurde. Proovin ülikoolis kätt aine"Infotehnoloogia koolis" tuutorina. Koostan koos Riinaga, varem juba mainitud tudengiga kahasse, aine "Rakendustarkvara: Tekstitöötlus" ühe õppeaine raames. Mõlemad ained on siiani üleval e-Õppe Arenduskeskuse Moodle veebikeskkonnas. Tänu nende kahe ainele õppisin selgeks ka Moodle keskkonna. Sellise töökoormuse pärast – töö, ülikool ja juhendaja – jätan ka ülikooli sel aastal lõpetamata ... kuid mitte pooleli.

laupäev, 8. aprill 2006

Ideede elluviimine


Ülikoolis on vaja teha aine “Veebiinfosüsteemid” raames lõputööks veebileht, mis sisaldab lihtsalt lehekülgedele ka andmebaasi jne. Tuleb otsida klient, kes vajab nö kodulehekülge, kus näidata infot seoses nende tööga. Kuna tegemist on rühmatööga, siis liitusid minuga veel kaks tudengit Riina ja Janno.

Mõtlesin, et olen ise kliendiks ja ka koostajaks. Ja mis veel ... Ma saan lahendatud probleemi - õpilased saavad tunnitöid näha ja esitada; mina neid hinnata; õpilased ei pea oma töid mulle enam meili peale saata. Vahva!

Ühekoos valmis meil 2006. aasta kevadeks veebilehekülg Kollis. See on ka praeguseni üleval ja kasutuses. Lehekülg on vabalt kättesaadav ka lihtsalt uudistajale. Nii õpetaja kui õpilaste jaoks on seal kasutajatunnused ja paroolid.

Siinkohal peaksin vabandust paluma nende ees, kes oma materjale seal juhtuvad nägema. Tol hetkel ei mõelnud me üldse selle peale, et rikume autorikaitse seadust. Võin ainult praegu lohutuseks öelda, et see lehekülg teeb varsti läbi uuenduskuuri ja siis on kõik vajalikud asjad seal olemas.

esmaspäev, 8. august 2005

Õnneseen

Sain Tartu Ülikooli magistrantuuri infotehnoloogia erialale sisse. Ja mis veel toredam - jätkan tööd ka õpetajana.

reede, 8. juuli 2005

Kandideerimine magistrantuuri

Suvi. Väike puhkus Haapsalus. Ega seda puhkamiseks eriti lugeda ei saa. Paar päeva peale lõpetamist tekkis kindel soov astuda magistrantuuri. Katseteks tuleb ju õppida ja nii ma siis õppisin ja puhkasin samal ajal. :)

kolmapäev, 8. juuni 2005

Ülikooli lõpetamine

Päike paistab!
Lõpetan diplomiõppe. Mõelda vaid - kuus pikka aastat.
Esimene aasta õpetajana ka seljataga. Peaks ütlema, et küllaldki väsitav on õppida ja tööd teha samal ajal. Sai tehtud palju tööd. Kuhu edasi?