reede, 27. september 2013

Poska sügispäevad 2013

Pildi autor: Janika Stets
Igal koolil on omad traditsioonid ja eelmisel aastal tekitas ka Poska Gümnaasium omale traditsiooni - sügispäevad tervele koolile.
Seekordne sündmus leidis aset Raadi mõisamaadel. Korraldati erinevaid mänge ja võeti südamlikult vastu uued 10. klassid.
Kõik klassid pidid ennast ka tutvustama ja siit siis väike salmike 12.c klassi poolt:

Mul juba sünnist saati c. tiigri süda sees,
mul kõik on õed ja vennad, kes seal klassi sees,
mul ema hein, kes enne sägi järel käis,
mul terve klass on erinevaid täis
ise: olen c klassist ja ma'i karda kedagi!

    Kord õpetaja laulis mulle ühte viit
    ja direktor mõned sõnad lausus nii:
    "Sul ainsaks vaenlaseks on loodud paralleel!"
    kuid ma ei suutnud uskuda neid sõnu siis
    sest, et: olen c klassist ja ma'i karda kedagi!

       Ja kord siis seisidki mu vastas a, b, d ja e:
       ma julgelt otsa vaatasin, ei jooksnud eest
       sest, et: olen c klassist ja ma'i karda kedagi!

            Neil haavad paranend, meil tiigri süda sees,
            mul kõik on õed ja vennad, kes siin klassi sees,
            mul terve klass kus kolm suunda sees,
            mul ainsaks vaenlaseks on loodud paralleel
            sest, et: olen c klassist ja ma'i karda kedagi!

                Mul juba sünnist saati c. tiigri süda sees,
                mul kõik on õed ja vennad, kes seal klassi sees,
                mul ema hein, kes enne sägi järel käis,
                mul terve klass on erinevaid täis
                ise: olen c klassist ja ma'i karda kedagi!
                ise olen c klassist ja ma ei karda kedagi
                Sest et olen c klassist, ma ei karda kedagi.

pühapäev, 1. september 2013

Uus õppeaasta, uued rollid ja pealehakkamised

Käes on järjekordne õppeaasta algus
ja seekord on see minu jaoks kümnes.
Jätkan haridustehnoloogilise tööga.
Lisaks annan aineid nagu uurimistööde alused, joonestamine, infopädevus ja veebidisain.
Kuna mõned õpetajad meie majast lahkusid ajutiselt puhkusele, siis on minu selle aasta uueks rolliks 12.c klassi juhatamine.
Vaatame, kuidas välja kukub :)

Eelmisel õppeaastal sai alustatud uurimistööde juhendamisega ja sel aastal tuleb sellega kindlasti jätkata. Loodan, et saab juhendatud vähem õpilasi võrreldes eelmise aastaga, sest üheksa juhendatavat on ikka palju. Kuna koormus kasvas eelmisel õppeaastal üsna suureks (enda või kellegi teise tööde arvelt), siis nüüd saan ma endale appi uue õpetaja, kes võtab üle minu programmeerimise tunnid.  Vaatan elu värskema pilguga!

neljapäev, 29. august 2013

Digiajastu infotund

Täna on meil koolis HITSA (Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus) Innovatsioonikeskuse inimesed - Inga, Triin ja Marko. Nad tutvustavad HITSA ülesandeid, koolitusi ja ka erinevaid digitaalseid vahendeid.

Infotund on huvitav ja ma loodan, et minu kolleegidele innustav ja motiveeriv.

teisipäev, 27. august 2013

Sügisfoorum õpetajatele

Eelmise aasta sissekandes õpetajate sügisfoorumi kohta sai mainitud järgmist, et see on päev, kus saavad õpetajad peale suvevaheaega kokku. Seda ka seekord. On palju muljeid, äratundmist, tutvuste uuendamist, tulevikust ja minevikust rääkimist.
Foorum ise on toredasti üles ehitatud. Kui peaks esile tõstma käesoleva aasta ettekandeid, siis nendeks oleks kindlasti Helsingi Ülikooli professori Mart Saarma tähelepanu juhtimine meie ajule, kui kõige tähtsamale loodusvarale ning samuti loodusmehe ja maailmaränduri Hendrik Relve mõtisklused Eesti looduse ja eestlaste loodussuhte kohta.

esmaspäev, 26. august 2013

Avatud Meele Instituudi koolitus


Jaan Poska Gümnaasiumis toimub kahel päeval Avatud Meele Instituudi kursus "Kooskõlaline klass: klassi kui grupi kujundamine". Täpsemalt kursuse sisu kohta võib leida nende kodulehelt SIIT.
Tagasivaatena koolitusele järgmised kommentaarid:
"Mulle meeldis, et koolitajad jagasid oma teadmisi meeldivas õhkkonnas, positiivses toonis. Nad andsid päris head informatsiooni, kuidas nii juhina kui ka liikmena (täpsustavalt klassijuhataja, õpetaja jne rollis) panna tähele grupi üheks kasvamist - milliseid staadiume läbib iga rühm või grupp; mida ühel või teisel juhul tähele panna; kuidas käib oma arvamuse selge väljendamine jne. Huvitav oli ka see, et meie - õpetajate - peal katsetati erinevaid õpetamise meetodeid (mosaiik, ajurünnak, karussell, poolused jne), mida näiteks saaks kasutada oma enda tundides, kui juhuslikult igav peaks hakkama. Toredad päevad olid :)"


kolmapäev, 21. august 2013

Haridustehnoloogide suvekool

21. - 23. augustini toimub Hiiumaal Suuremõisa Ametikoolis haridustehnoloogide suvekool, millest võtan ise ka osa. Päevaplaaniga on võimalik tutvuda järgmisel aadressil http://bit.ly/14d0fru .

Tagasivaatena nendele päevadele võib öelda järgmist:
"Need päevad olid huvitavad, inspireerivad, motiveerivad, teadmiste saamisel uuenduslikud ja samas ka kinnistavad. Mul on hea meel, et sain üle pika aja kokku kolleegidega erinevatest koolidest. Loodan, et suvekoolis kokkulepitud tähtpäevad, üritused ja muud asjad, jäävad püsima ka tulevikus."

kolmapäev, 12. juuni 2013

Valikained

Eesti Teadusagentuur korraldab Tallinna Reaalkoolis gümnaasiumi valikaineid tutvustava päeva. Täpsemalt SIIN. Hea meel on tõdeda, et konverentsil tutvustavatest ainetest vähemalt nelja viite ainet on juba Poska Gümnaasiumis katsetatud ja rakendatud. Astun ka ise üles ja annan omapoolse õpetaja kogemuse joonestamise aine andmisel ja õppekomplekti katsetamisel.