Me elame kiiresti muutuvas ühiskonnas. Mitmetes koolides on seda väga hästi näha. Tehnika areneb ja õpetajad peavad arvestama oma tundide koostamisel juba uute vahenditega. Ka õpetajatele loodud täiendkoolitused liiguvad seda teed, et nad millestki maha ei jääks.
Vaikselt, kuid tasapidi võtavad õpetajad kasutusele erinevad uued infotehnoloogilised vahendid algul enda hiljem õpilaste pärast. Kuidas muidu saaks õpetaja olla tänapäevalik, kui ei kasutaks nutitelefoni või iPad'i jne.
Õpetajana tunnen, et mul jääb vahest midagi tunnist puudu. Tahan koostada õpilaste jaoks hästi huvitavad tunnid ja nüüd mõtlesin, et on tekkinud aeg kasutada õpetamiseks videosid. Liitusin Koolielu haridusportaali e-kursusega "Videod Koolielus 1". Vaatame, kuidas läheb, sest videosid olen siiani teinud ainult enda tarbeks.
Esimese nädala ülesandeks oli vaja leida oma ainest (veebidisain) lähtuvalt 5 videot ja need kokku panna ühele saidile. Panin oma kollektsiooni ka siia ülesse.
teisipäev, 8. november 2011
reede, 28. oktoober 2011
Õppetava uues õppekavas

Tallinna Reaalkoolis toimub IKT-alane sügiskonverents "Kooli uus õppetava". Seda koolitust korraldavad juba kolmandat aastat järjest Tallinna Haridusamet, Tiigrihüppe Sihtasutus, eKool ja Tallinna Reaalkool.
Konverentsi eesmärk on võimaldada õpetajatel-praktikutel tutvustada kogemusi infotehnoloogia abil õppimise ja õpetamise huvitavamaks muutmisel. Sel korral keskenduti uuele õppekavale ja prooviti näidata võimalusi, kuidas IKT abil uues õppekavas olevat uut õppetava juurutada.
Konverentsil sai eelneva registreerimisega osaleda praktilistes töötubades. Ise võtsin osa "Haridustehnoloogid IKT pädevusi toetamas", "Elektrooniline testimine" ja "Uurimistööd ja uurimuslik õpe" koolitustest.
Kellel huvi, siis kõik ettekanded on ülesse riputatud Tallinna Haridusameti veebilehele ja otsene link materjalidele siit.
Vidinad

Paistab, et mulle saab harjumuseks võtta osa samal ajal toimuvatest koolitustest. Nii ka nüüd. Joonistamisest ei piisa ja vidinad tuleb juurde võtta.
Koolielus toimub uus õppimisüritus, mis kanna pealkirja "Koolielu vidinad". Tegemist on kursusega, mille käigus õpitakse rohkem tundma, seadistama, meeldivamaks kujundama ehk ühesõnaga isikupärastama oma isiklikku Koolielu lehekülge.
Õpetajad ja õpilased, kes on ennast teinud haridusportaali Koolielu kasutajateks, saavad muuta oma profiili ja isiklikku Koolielu lehekülge ehk lisada sinna meeldivaid ja vajalikke vidinaid. Minu jaoks on see päris hea võimalus saada kiiresti infot uutest programmidest, kogukondade tegevustest, enda avaldatud materjalidest jne. Ja et sellist infot näha, tuleb lisada nimetatud vidinad. Kes on seadistanud oma arvuti töölauda, siis teab, millest võiks jutt olla.
Lühike, kuid põgus ja vajalik õppimisüritus saab varsti läbi. Kahjuks ei ole mul vastava teema kohta illustreerivat pilti lisada, kuid loodan, et selle korvab minu lemmiklille pilt.
kolmapäev, 26. oktoober 2011
Ideelaat Viljandis
Praegu kestab veel koolivaheaeg ja egas õpetajad eriti puhata ei saa. Minu seekordne puhkuse aeg on sisustatud kooli sisekoolituste, ideelaada, sügiskonverentsi ja õppeainete sisutamisega.
Täna toimus Viljandi Pärimusmuusika Aidas järjekordne Tiigrihüppe Sihtasutuse Ideelaat. Seekord siis alapealkirjaga "Elu koolis koos Tiigriga!".
Muljed - ideelaada korraldajad on valinud päris hea koha. Pärimusmuusika Ait on sellise ürituse jaoks nagu valatud, kui mitte arvestada seda, et tegemist on väikese kohaga (ruumiliselt). Mulle meeldis, et seekord oli valitud sellised õpitoad, kus sai kohe käed külge panna näiteks esitlusprogrammi Prezi.com kasutamisel. Ma ei olnud küll registreerunud, kuid sain siiski näppida. Tagasivaatena tuleb meelde, et see õpituba oli puupüsti täis. Osa isegi seisis. Käisin kuulamas ka Anne Kalvi ettekannet autoriõigustest ja uurisin erinevaid infolaudu. Sai uuendatud tutvusi teiste õpetajatega ja jagatud erinevat laadi infot. Suuremas osas ikka IKT valdkonnas.
Unustamatut muusikaelamust pakkus kogu ürituse lõpus Mari Kalkuni kontsert ja vastuvõtt. Kes soovib täpsemat ja väga kenasti kokkuvõtvalt toimunust ülevaadet saada, siis siit aadress Madli Leikopi artiklile http://koolielu.ee/pg/info/readnews/140966.
Täna toimus Viljandi Pärimusmuusika Aidas järjekordne Tiigrihüppe Sihtasutuse Ideelaat. Seekord siis alapealkirjaga "Elu koolis koos Tiigriga!".
Muljed - ideelaada korraldajad on valinud päris hea koha. Pärimusmuusika Ait on sellise ürituse jaoks nagu valatud, kui mitte arvestada seda, et tegemist on väikese kohaga (ruumiliselt). Mulle meeldis, et seekord oli valitud sellised õpitoad, kus sai kohe käed külge panna näiteks esitlusprogrammi Prezi.com kasutamisel. Ma ei olnud küll registreerunud, kuid sain siiski näppida. Tagasivaatena tuleb meelde, et see õpituba oli puupüsti täis. Osa isegi seisis. Käisin kuulamas ka Anne Kalvi ettekannet autoriõigustest ja uurisin erinevaid infolaudu. Sai uuendatud tutvusi teiste õpetajatega ja jagatud erinevat laadi infot. Suuremas osas ikka IKT valdkonnas.
Unustamatut muusikaelamust pakkus kogu ürituse lõpus Mari Kalkuni kontsert ja vastuvõtt. Kes soovib täpsemat ja väga kenasti kokkuvõtvalt toimunust ülevaadet saada, siis siit aadress Madli Leikopi artiklile http://koolielu.ee/pg/info/readnews/140966.
esmaspäev, 24. oktoober 2011
Joonistamine
Uus õppeaasta on kenasti käivitunud ja nagu arvata võite, siis uued koolitused tuleb ka ette võtta.
Paljud on minu käest küsinud, et kas kavatsen võtta ka sel korral osa erinevatest õppimisüritustest ja e-kursustest Koolielu haridusportaalis.
Vastus: "KINDLASTI!".
Alustame siis esimesest õppimisüritusest. Augustikuus toimunud veebidisaini kursuse käigus jäi mulle külge üks väike pisik - joonistamine arvutiga. Ja oh üllatust. Koolielu portaali õppimisürituste ja kursuste kava sirvides nägin ma vähemalt üheksat koolitust, mille hulgas ka "Arvutiga joonistamise" kursus.
Mõtlesin, et proovin. Kursuse käigus tutvustatakse programmi Inkscape. Päris huvitav. Natuke programmide GIMP ja Paint sarnane. Arusaadavas keeles. Lihtne hallata.
Kursus on nüüdseks läbi. Näidiseks Teile üks valminud töödest.
Paljud on minu käest küsinud, et kas kavatsen võtta ka sel korral osa erinevatest õppimisüritustest ja e-kursustest Koolielu haridusportaalis.
Vastus: "KINDLASTI!".
Alustame siis esimesest õppimisüritusest. Augustikuus toimunud veebidisaini kursuse käigus jäi mulle külge üks väike pisik - joonistamine arvutiga. Ja oh üllatust. Koolielu portaali õppimisürituste ja kursuste kava sirvides nägin ma vähemalt üheksat koolitust, mille hulgas ka "Arvutiga joonistamise" kursus.
Mõtlesin, et proovin. Kursuse käigus tutvustatakse programmi Inkscape. Päris huvitav. Natuke programmide GIMP ja Paint sarnane. Arusaadavas keeles. Lihtne hallata.
Kursus on nüüdseks läbi. Näidiseks Teile üks valminud töödest.
esmaspäev, 15. august 2011
Veebidisain
Tiigrihüppe suvepäevad andsid tõuke uueks õppeaasta alguseks. Olgugi, et koolitöö ei ole veel käes, tuleb siiski ennast juba koolitama või täiendkoolitama hakata.
Osalen Veebistuudiumi "Veebidisaini" kursusel. Koolitusel, mille pikkuseks on viis päeva, õpetatakse interaktiivsete veebilehtede kujundamist Silverlight tehnoloogia baasil. Õppuritelt ei eeldata sügavaid IT teadmisi. Vajalik on ainult piisav huvi veebidisaini vastu.
Kursusel antakse ülevaade veebi arengust üldse, selgitatakse miks on kasutajakogemus (User eXperience ehk UX) oluline, kirjeldatakse erinevaid rolle veebilahenduste loomisel ning selle tsüklit. Õppematerjal põhineb Microsoft Expression Studio disainitööriistade komplekti kuuluvatel programmidel Expression Design ja Expression Blend.
Liitusin selle kursusega kahel põhjusel:
*. peale HTML'i ja CSS'i kursuste võtmist tekkis tahtmine ennast veel täiendada;
*. alates sellest õppeaastast on veebidisaini kursus Jaan Poska Gümnaasiumi lisakursuste hulgas.
Esimese päeva kohta võib öelda, et kordamine tuleb kasuks. :)
Pildi aadress: http://www.microsoft.com/eesti/press/images/2009/0422_article.gif
esmaspäev, 8. august 2011
Tiiger suvitab
Üle pika aja saab jälle arvuti kätte võetud, et mõni sõna poetada. Suvi on möödunud aiatööde tegemise ja autokoolis käimise tähe all. Nüüd on käes august ja ees ootavad koolitused.
Hetkel viibin Tiigrihüppe Sihtasutuse suvepäevadel Roosta Puhkekülas (viide). Koolituspäevad kestavad kolm päeva. Peab ütlema, et siin on väga tore. Koolitajad, eksperdid ja huvilised jagavad informatsioone igasuguste võimaluste kohta, kuidas IKT veel rohkem ära kasutada meie igapäevases koolielus. Lisaks on kohaletulnutele on organiseeritud erinevad mängud ja rühmatööd.
Nende päevade jooksul sain päris palju infot Tiigrihüppe kohta. Samuti andis see võimaluse oma hallid ajurakud natukenegi tööle rakendada. Siinkohal ütlen suured tänud korraldajatele.
Hetkel viibin Tiigrihüppe Sihtasutuse suvepäevadel Roosta Puhkekülas (viide). Koolituspäevad kestavad kolm päeva. Peab ütlema, et siin on väga tore. Koolitajad, eksperdid ja huvilised jagavad informatsioone igasuguste võimaluste kohta, kuidas IKT veel rohkem ära kasutada meie igapäevases koolielus. Lisaks on kohaletulnutele on organiseeritud erinevad mängud ja rühmatööd.
Nende päevade jooksul sain päris palju infot Tiigrihüppe kohta. Samuti andis see võimaluse oma hallid ajurakud natukenegi tööle rakendada. Siinkohal ütlen suured tänud korraldajatele.
Tellimine:
Postitused (Atom)