reede, 28. oktoober 2011

Vidinad


Paistab, et mulle saab harjumuseks võtta osa samal ajal toimuvatest koolitustest. Nii ka nüüd. Joonistamisest ei piisa ja vidinad tuleb juurde võtta.

Koolielus toimub uus õppimisüritus, mis kanna pealkirja "Koolielu vidinad". Tegemist on kursusega, mille käigus õpitakse rohkem tundma, seadistama, meeldivamaks kujundama ehk ühesõnaga isikupärastama oma isiklikku Koolielu lehekülge.

Õpetajad ja õpilased, kes on ennast teinud haridusportaali Koolielu kasutajateks, saavad muuta oma profiili ja isiklikku Koolielu lehekülge ehk lisada sinna meeldivaid ja vajalikke vidinaid. Minu jaoks on see päris hea võimalus saada kiiresti infot uutest programmidest, kogukondade tegevustest, enda avaldatud materjalidest jne. Ja et sellist infot näha, tuleb lisada nimetatud vidinad. Kes on seadistanud oma arvuti töölauda, siis teab, millest võiks jutt olla.

Lühike, kuid põgus ja vajalik õppimisüritus saab varsti läbi. Kahjuks ei ole mul vastava teema kohta illustreerivat pilti lisada, kuid loodan, et selle korvab minu lemmiklille pilt.

kolmapäev, 26. oktoober 2011

Ideelaat Viljandis

Praegu kestab veel koolivaheaeg ja egas õpetajad eriti puhata ei saa. Minu seekordne puhkuse aeg on sisustatud kooli sisekoolituste, ideelaada, sügiskonverentsi ja õppeainete sisutamisega.

Täna toimus Viljandi Pärimusmuusika Aidas järjekordne Tiigrihüppe Sihtasutuse Ideelaat. Seekord siis alapealkirjaga "Elu koolis koos Tiigriga!".

Muljed - ideelaada korraldajad on valinud päris hea koha. Pärimusmuusika Ait on sellise ürituse jaoks nagu valatud, kui mitte arvestada seda, et tegemist on väikese kohaga (ruumiliselt). Mulle meeldis, et seekord oli valitud sellised õpitoad, kus sai kohe käed külge panna näiteks esitlusprogrammi Prezi.com kasutamisel. Ma ei olnud küll registreerunud, kuid sain siiski näppida. Tagasivaatena tuleb meelde, et see õpituba oli puupüsti täis. Osa isegi seisis. Käisin kuulamas ka Anne Kalvi ettekannet autoriõigustest ja uurisin erinevaid infolaudu. Sai uuendatud tutvusi teiste õpetajatega ja jagatud erinevat laadi infot. Suuremas osas ikka IKT valdkonnas.

Unustamatut muusikaelamust pakkus kogu ürituse lõpus Mari Kalkuni kontsert ja vastuvõtt. Kes soovib täpsemat ja väga kenasti kokkuvõtvalt toimunust ülevaadet saada, siis siit aadress Madli Leikopi artiklile http://koolielu.ee/pg/info/readnews/140966.

esmaspäev, 24. oktoober 2011

Joonistamine

Uus õppeaasta on kenasti käivitunud ja nagu arvata võite, siis uued koolitused tuleb ka ette võtta.

Paljud on minu käest küsinud, et kas kavatsen võtta ka sel korral osa erinevatest õppimisüritustest ja e-kursustest Koolielu haridusportaalis.

Vastus: "KINDLASTI!".

Alustame siis esimesest õppimisüritusest. Augustikuus toimunud veebidisaini kursuse käigus jäi mulle külge üks väike pisik - joonistamine arvutiga. Ja oh üllatust. Koolielu portaali õppimisürituste ja kursuste kava sirvides nägin ma vähemalt üheksat koolitust, mille hulgas ka "Arvutiga joonistamise" kursus.

Mõtlesin, et proovin. Kursuse käigus tutvustatakse programmi Inkscape. Päris huvitav. Natuke programmide GIMP ja Paint sarnane. Arusaadavas keeles. Lihtne hallata.

Kursus on nüüdseks läbi. Näidiseks Teile üks valminud töödest.

esmaspäev, 15. august 2011

Veebidisain


Tiigrihüppe suvepäevad andsid tõuke uueks õppeaasta alguseks. Olgugi, et koolitöö ei ole veel käes, tuleb siiski ennast juba koolitama või täiendkoolitama hakata.

Osalen Veebistuudiumi "Veebidisaini" kursusel. Koolitusel, mille pikkuseks on viis päeva, õpetatakse interaktiivsete veebilehtede kujundamist Silverlight tehnoloogia baasil. Õppuritelt ei eeldata sügavaid IT teadmisi. Vajalik on ainult piisav huvi veebidisaini vastu.

Kursusel antakse ülevaade veebi arengust üldse, selgitatakse miks on kasutajakogemus (User eXperience ehk UX) oluline, kirjeldatakse erinevaid rolle veebilahenduste loomisel ning selle tsüklit. Õppematerjal põhineb Microsoft Expression Studio disainitööriistade komplekti kuuluvatel programmidel Expression Design ja Expression Blend.

Liitusin selle kursusega kahel põhjusel:
*. peale HTML'i ja CSS'i kursuste võtmist tekkis tahtmine ennast veel täiendada;
*. alates sellest õppeaastast on veebidisaini kursus Jaan Poska Gümnaasiumi lisakursuste hulgas.

Esimese päeva kohta võib öelda, et kordamine tuleb kasuks. :)

Pildi aadress: http://www.microsoft.com/eesti/press/images/2009/0422_article.gif

esmaspäev, 8. august 2011

Tiiger suvitab

Üle pika aja saab jälle arvuti kätte võetud, et mõni sõna poetada. Suvi on möödunud aiatööde tegemise ja autokoolis käimise tähe all. Nüüd on käes august ja ees ootavad koolitused.

Hetkel viibin Tiigrihüppe Sihtasutuse suvepäevadel Roosta Puhkekülas (viide). Koolituspäevad kestavad kolm päeva. Peab ütlema, et siin on väga tore. Koolitajad, eksperdid ja huvilised jagavad informatsioone igasuguste võimaluste kohta, kuidas IKT veel rohkem ära kasutada meie igapäevases koolielus. Lisaks on kohaletulnutele on organiseeritud erinevad mängud ja rühmatööd.

Nende päevade jooksul sain päris palju infot Tiigrihüppe kohta. Samuti andis see võimaluse oma hallid ajurakud natukenegi tööle rakendada. Siinkohal ütlen suured tänud korraldajatele.

teisipäev, 14. juuni 2011

Lähme sõidame ....

Ammust ajast olen rääkinud, et mina .. autorooli ei istu. Suured hirmud segavad.

Aga nüüd ...

Saatuse tahtel ja õe sunnil läksin liikluskooli. Järjekordne kool ja koolitus, mis kestab ligikaudu kolm kuud. Seega suvi on sisustatud.

Lisaks sellele tuleb mul teha ettevalmistusi uue ametikoha jaoks. Alates sügisest olen Jaan Poska Gümnaasiumi haridustehnoloog. Uus töö saab olema vastutusrikas ja samas ka huvitav.

teisipäev, 17. mai 2011

Ühistöö vahendid


Täna toimub Tiigrihüppe koolituse "Ühistöö vahendid õppetöös" kolmas õppepäev. Nagu näete, siis osalen järjekordsel koolitusel. :)

Millele sel korral tähelepanu pööratakse? Uskuge või mitte, aga õpetatakse blogide koostamist. Tunnen ennast nagu kala vees. Kõik on tuttav.

Lisaks veel pikkade ja lohisevate veebiaadressite lühendamist. Eelmistel kordadel õppisime wikide koostamist (pbworks.com) ja Google keskkonna kasutamist. Edaspidi tehakse juttu Zoho keskkonnast.

Kui mõnele võib tunduda, et ma olen nendest kindlasti juba kuulnud, siis vastan: "Kordamine on tarkuse ema".